Mekanik Tesisat İzmir

Mekanik Tesisat İzmir

Endüstriyel sektördü mekanik projeler, işletmenin can damarıdır. Isıtma, soğutma, havalandırma, pis su tahliyesi, sıcak su tesisatı, yangın söndürme gibi projeler endüstriyel mekanik tesisatı kapsamındadır. İşletmenin güvenliği ve verimliliği açısından alanında uzman ve güçlü referanslara sahip endüstriyel mekanik tesisat firmaları tarafından yapılmalıdır.

Endüstri Mekanik Ne İş Yapar?

Endüstriyel sektörde farklı alanlarda faaliyet gösteren fabrika, şirket ve işletmeler bulunuyor. Bu işletmelerin faaliyette bulundukları binalarda öncelikle insan sağlığı ve güvenliği açısından gerekli önlemlerin alınması zorunludur. Isıtma, soğutma, havalandırma, yangın söndürme gibi mekanik tesisatlar bu önlemlerin başında geliyor.

Mekanik tesisat olmadan, binanın güvenliğinden bahsedilemez. Bu doğrultuda faaliyet gösteren izmir endüstriyel mekanik firması, binanızın mekanik tesisat sorununu çözüyor. Uzun yıllar sektörden edinilen deneyim ve güçlü referanslarla endüstriyel mekanik projelerinizi gerçekleştiriyor. Bir telefonla irtibata geçtiğinizde taslak çiziminden, proje onayına, periyodik kontrol, denetimine kadar anahtar teslim bütün projeleriniz hazırlanıyor.

Mekanik veya Endüstriyel Mühendislik Nedir?

Bir yapının proje aşamasından, faaliyete geçeceği süreç içinde mekanik tesisatın projesinden sorumlu olan mekanik mühendisliğidir. Yani makine mühendisinin görev alanını kapsıyor. Isıtma, soğutma, havalandırma, temiz/atık su kullanımı-tahliyesi, doğalgaz, yangınla mücadele sistemleri makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren işlerdir.

Sanayi alanında faaliyet gösteren işletmeler için endüstriyel çözümler ilk plandadır. Bu işletmeler için endüstri mekanik tesisat projeleri hazırlanıyor.

Makine mühendisleri, Makine Mühendisleri Odasının açmış olduğu kurslara katılarak, eğitim alıyorlar. Kurs sonunda başarılı olurlarsa mekanik mühendis yetki belgesi alıyorlar. Bu belgeye sahip olan mühendisler, inşaat ve yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalarda görev alarak, binaların mekanik tesisat projelerini çiziyorlar. Binanızda yaşam standardını ve konforu en üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız endüstriyel mekanik izmir firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.

Makine mühendisleri ve teknik ressamlar tarafından hazırlanan mekanik projeler binalarda yaşam standartlarını ve konforu üst seviyeye taşıyan projelerdir. Mekanik projelendirmede sistemlerin kendi aralarında bir bütün olması esas olduğundan dolayı toplam kaliteyi de doğrudan etkilemektedir.

İzmir Endüstriyel Mekanik

Endüstriyel alanda birçok sanayi kuruluşu olduğu gibi, mekanik endüstri tesisat alanında faaliyet gösteren firmalar da bulunuyor. İzmir mekanik firması, güçlü ve uzman kadrosuyla başarılı projelerde imzası bulunuyor. Tek telefonla iletişime geçebilir, ücretsiz keşif yaptırabilirsiniz.

Sektörde uzun yılların verdiği deneyim, teknolojiye etkin kullanma, endüstriyel mekatronik mühendisliği desteği altında profesyonel çözümler sunuluyor.

Endüstriyel Mekanik Tesisat

Endüstriyel mekanik tesisat, mekanik proje hizmetleriyle birlikte kontrollerinin de yapılmasıdır. Yani statik olarak mekanik tesisat projesi hazırlanmıyor. Çevresel faktörler, teknolojik gelişmeler, enerji tasarrufu, yüksek verimlilik, kurulum sonrası kontrol gibi standart uygulamalar endüstriyel uygulamanın alanına giriyor.

Alanında uzman ve deneyimli mühendis;

– konforlu şartlar,

-fonksiyonellik,

-uzun ömürlülük ve sağlamlık,

-güvenli olması,

-düşük maliyetler,

-uygulanmasının ve montajının kolay olması gibi detayların hepsini göz önünde bulunduruyor.

Endüstriyel Mekanik Teknisyeni

Mekanik tesisat uygulaması bir ekip işidir. Mühendis, teknisyen, işçi birlikteliği ve uyumu çok önemlidir. Bir firmayı güçlü ve tercih edilir kılan ekip kalitesi ve ortaya çıkardığı projelerdir. Mekanik teknisyeni bu ekibin önemli bir parçasıdır.

Mekanik teknisyenleri, makine mühendislerine gerekli ekipman tasarımını yapma ve bunları test etmede yardımcı olurlar. Ayrıca cihazların bakım, kontrol ve onarımlarını da gerçekleştirirler. Mekanik teknisyenin genel olarak görevlerini şöyle sıralayabiliriz;

1-İş güvenliği prosedürlerine uygun çalışılıp çalışmadığını kontrol eder.

2-Mekanik cihaz kontrollerinin yüksek kalitede olmasını sağlar.

3-Operasyon sırasında uygun test ve ölçüm cihazları kullanır.

4-Makine giriş ve çıkışlarını düzenli kontrol eder.

5-Arıza önlemek için bakım planı hazırlar.

6-Tesisatın/teçhizatın kurulması, montajı gibi her türlü işlemleri gerçekleştirir.

Mekanik ve Endüstriyel Mühendislik

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, otel, hastane, okul, AVM, apartman, villa gibi binalar için mekanik tesisatı ön plana çıkıyor. Bu binaların inşa safhasında İzmir mekanik firmayla anlaştığınızda hızlı ve doğru mühendislik planlamasıyla verimli ve kullanışlı mekanik tesisata sahip oluyorsunuz.

Endüstriyel mekanik mühendislik, mekanik tesisatın en fazla uzmanlık ve deneyim isteyen uygulamasıdır. Büyük ölçekli sanayi tesislerinin kapasite artışlarına uygun projeler hazırlanıyor. İnşa aşamasında olan tesislerin de proje ve uygulamaları anahtar teslimi yapılıyor. Bu tesisler için endüstriyel mekanik otomasyon sistemler kuruluyor. Bu sistem sayesinde, enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra yüksek verim ve hızlı iş akışı sağlamış oluyorsunuz.

Bu sistemde, proses bilgisine sahip İzmir mekanik firmayla çalışmak avantaj sağlayacaktır. Enerji tasarrufu, yüksek verim, yenilenebilir, her aşamanın kontrolü, sistem denetimi işletmenin verimli çalışmasını doğrudan etkileyecektir. Endüstriyel tesisatta;

-Buhar tesisatı

-Su tesisatı

-Yangın tesisatı

-Doğalgaz tesisatı

-Proje faaliyetleri yürütülüyor.

Mekanik ve endüstriyel mühendislikte proje tasarım ve taahhüt hizmetlerinin yanı sıra destek hizmetleri de veriliyor. Anahtar teslimi veya kapasite artırımı/yenileme çalışmalarından sonra;

-Periyodik ölçüm ve raporlama

-Sistem bakım, revizyon ve raporlama çalışmaları da yürütülüyor. Böylece sistemlerin sürekli verimli çalışması sağlanmış oluyor.

Endüstriyel Mekanik Tesisat Firmaları

Ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren endüstriyel tesislerde mekanik tesisat, binanın can damarıdır. Binanın inşa aşamasında mevzuat ve yönetmeliğe uygun olarak güvenli ve kaliteli şekilde projesi ve uygulaması yapılmalıdır.

Mekanik tesisat sektöründe faaliyet gösteren firmalar bulunuyor. Bu firmalardan biriyle çalışmadan önce projeleri ve referanslarını incelemeniz yararınızadır. Profesyonel mühendislik çözümleri ve anahtar tesliminden sonraki periyodik kontroller çok önemlidir.

Her ölçekte bina için profesyonel mekanik ve endüstriyel tesisat çözümleri bulunuyor. Tek yapmanız gereken güçlü referanslara ve deneyime sahip İzmir mekanik firmasıyla irtibata geçmenizdir. İster sıfırdan anahtar teslimi mekanik tesisat yaptırırsınız isterseniz mevcut tesisatı kontrol ettirip, yenileme ve güncellemeler yaptırabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaş butonunu tıklayarak, çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya öneri olursa yazabilirsiniz.